Silahsız Temel Eğitim

Silahsız Temel Eğitim

Özel Güvenlik Silahsız Temel Eğitimi, ilk defa silahsız özel güvenlik sertifikası almak için toplam 100 saatlik eğitim programıdır. Bu eğitimi alabilmek için 18 yaşında ve en az ortaokul mezunu olmanız gerekmektedir.

OWL Güvenlik olarak; silahsız temel eğitimlerimiz, konusunda uzman ve deneyimli, silahsız özel güvenlik alanında tecrübesi yüksek eğitmenlerimiz tarafından bu kursları vermekteyiz. Silahsız temel eğitimi almak istiyorsanız detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Silahsız temel eğitim için sizleri bekliyoruz. Özel güvenlik eğitimi alanında tecrübeli eğitmenlerimizle istedeğiniz sertifikayı alabilecek ve sizi tatmin edecek bir eğitim alabileceksiniz.

SİLAHSIZ TEMEL EĞİTİM DERSLERİ

Özel Güvenlik Hukuku ve Kişi Hakları (20 Saat)

5188 sayılı Yasa, özel güvenlik görevlisinin yetkileri, yetkilerin kullanılış şartları, yetkiler karşısında kişi hakları, İş Kanunu ve işçi hakları, 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu, özel güvenlik yetkilerinin aşılması durumunda Türk Ceza Kanununa göre uygulanacak yaptırımlar.20 saat – İnteraktif

Güvenlik Tedbirleri (20 Saat)

Kontrol, nokta ve devriye hizmetleri; yakalama, arama, el koyma, zor kullanma, tutanak düzenlenmesi, temel uyuşturucu madde bilgileri, olay yerine ilk gelen ekibin görevleri ve olay yerinin önemi, şüpheli şahıs, paket ve poşetlerde alınması gereken tedbirler. 20 saat (15 saat teorik, 5 saat uygulamalı)

Güvenlik Sistem ve Cihazları (5 Saat)

Kapı ve El tipi metal dedektörü, X-RAY cihazı, çevre güvenlik sistemleri, CCTV, CACS, patlayıcı/uyuşturucu koklama dedektörü ve güncel teknolojik sistemler. 5 Saat – Tümü uygulama

Temel İlk Yardım (10 Saat)

İlkyardımın tanımı, amacı, olay yeri değerlendirmesi, temel yaşam desteği; kanama, şok ve yaralanmalar; yanık, donma ve sıcak çarpmaları; kırık, çıkık ve burkulmalar; koma, zehirlenmeler, hasta ve yaralı taşıma teknikleri, hayvan ve böcek ısırmaları 10 saat (6 saat teorik, 4 saat uygulamalı)

Yangın Güvenliği ve Tabii Felaketlerde Müdahale Tarzı (8 Saat)

İtfaiye teşkilleri, yanma ve yangın, yangın sebepleri, doğalgaz, LPG, akaryakıt yangınları, önleyici tedbirler, söndürücü maddeler, söndürme ilkeleri, söndürme cihazları, yangın dolapları, yangın türleri, tabii felaketlerde yardım ve kurtarma yöntemleri 8 saat – İnteraktif

Etkili İletişim (12 Saat)

İletişim teknikleri, empati, sempati 12 saat – İnteraktif

Kalabalık Yönetimi (10 Saat)

Teorik olarak Toplum psikolojisi, grup dinamiği, çatışma nedenleri ve önleme yöntemleri, kalabalık oluşumu ve özellikleri; Pratik olarak önleme ve müdahale esasları, cop kullanma, göz yaşartıcı gazların özellikleri ve korunma yöntemleri 10 saat (4 saat teorik, 6 saat uygulama)

Kişi Koruma (9 Saat)

Korumanın ilkeleri, suikastlar, yaya ve araçla koruma teknikleri, öncü çalışması 9 saat – Tümü uygulama

Uyuşturucu Madde Bilgileri (2 Saat)

Uyuşturucu madde türleri ve genel olarak tanınması 2 saat – İnteraktif

Genel Kollukla İlişkiler (4 Saat)

Genel Kolluğun görev, yetki ve sorumlulukları, genel kolluk-özel kolluk ilişkileri ve bunun suç önlemedeki yeri ve önemi, özel güvenliğin genel kolluğa yardımcı olma yükümlülüğü, genel kolluğun özel güvenlik alanına girerken uyması gereken kurallar ve istisnai durumlar 4 saat – İnteraktif
1751 Görüntüleme

OWL Güvenlik Eğitim, siz değerli kursiyerlerimizi Silahlı Temel Eğitim, Silahsız Temel Eğitim, Fark Eğitimi ve Yenileme Eğitimlerine en iyi şekilde hazırlamaktadır.

OWL Güvenlik İletişim

  • Mecidiyeköy Mh. Latilokum Sk. Kadriye Apt. No:2/17 ŞİŞLİ/İSTANBUL

  • Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  • : +90 212 212 34 52

  • : +90 212 212 34 54

  • : +90 552 330 34 03

Sosyal Medya

Üst